Інформаційні матеріали для учнів

Пам’ятка учню «Як покращити пам'ять»

1. Вказуй свідомості напрям і завдання (що запам’ятати).

2. Ілюструй абстрактні поняття образами.

3. Емоційно забарвлюй матеріал.

4. Уявляй собі картинку: як виглядає історична особа, літературний герой фотографічно.

5. Добирай риму до термінів, які треба запам’ятати.

6. Проговорюй про себе те, що треба запам’ятати.

7. Прислуховуйся до того, які почуття викликає в тебе інформація, яку потрібно запам’ятати. Запитай себе: подобається вона тобі чи ні і чому?

8. Уявляй запахи, кольори, що можуть супроводжувати картинку.

9. Знаходь спільне і відмінне утому, що треба запам’ятати, з тим, що знаєш.

10. Виписуй на аркуші те, що потрібно запам’ятати, і розвішуй на видних місцях.

11. Повторюй на ніч. Це корисно, бо не накладається інша інформація.

12. Запам’ятовуй не слова, а думку, тоді ти зможеш висловити її своїми словами. Ретельно добирай інформацію! Відкидай зайве.

13. Працюючи з матеріалом, який потрібно запам’ятати, запитуй себе: «Про що я думаю?», «Що відбувається? Де? Коли? Як? Чому?».

14. Вигадуй запитання до інформації, яку потрібно запам’ятати! Висловлюй щодо неї власну думку.

15. Частіше використовуй інформацію, яку запам’ятав.

16. Повторюй!

17. Хвали себе, коли згадаєш потрібну інформацію.

18. Запитай себе: «Навіщо мені добра пам'ять?»

тести

Пропонуємо Вашій увазі декілька тестів, що допоможуть Вам краще зрозуміти себе і визначити свою роль у суспільстві. КАПІТАН ? КЕРМАНИЧ ? ПАСАЖИР ? Відомо, що характер людини виявляється у вчинках, стосунках з людьми, у виборі, який будь-хто з нас робить у тій чи іншій ситуації. Якщо Ви хочете краще пізнати себе, дайте відповідь на кожне з 15 поданих запитань: так, ні, не знаю. Це, звичайно, не екзамен, однак важливо, щоб Ви, відповідаючи, були щирі.

13:04 18.02.2021