A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Хустська cпеціалізована школа
І-ІII ступенів №6
Хустської міської ради Закарпатської області

ПРОЯВИ БУЛІНГУ ЩОДО ВЧИТЕЛЯ

        У пункті 1 статті 54 Закону «Про освіту» сказано, що педагогічні працівники мають право на «захист професійної честі, гідності». Ця графа Закону захищає вчителя від ситуацій, коли батьки та учні без належної пошани ставляться до їхньої праці. У Законі про булінг, прийнятому у 2019 році, йдеться про всіх учасників освітнього процесу: і про булінг дітей щодо вчителів, і вчителів щодо дітей, і дітей між собою. Якщо керівник закладу знає про такі випадки і не повідомляє в правоохоронні органи, він також буде нести відповідальність. Отже, вчителю варто одразу подати керівникові закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) та написати заяву в поліцію. Якщо ж йдеться про захист честі та професійної гідності – варто позиватися до суду.

Відповідальність за булінг

   У січні цього року в Україні запрацювали зміни до законодавства, що стосуються протидії булінгу, який враховує і випадки цькування вчителів як учасників освітнього процесу.

    Якщо булінг (цькування) вчинить дитина до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

    Проте відповідальність несе і дирекція школи! Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

        Захистити права можна лише у тому випадку, якщо Ви будете чітко їх знати та окреслите межі дозволеного. Якщо Вам необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів), зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103.

ПРОЯВИ БУЛІНГУ ЩОДО ВЧИТЕЛЯ:

– ігнорування;

– образливі прізвиська;

– обговорення приватного життя вчителя;

– систематичне порушення дисципліни;

– відмова виконувати вимоги педагога;

– негативні пости у соцмережах;

     Цей закон має захищати усіх учасників освітнього процесу, тобто і учнів, і педагогів. Штраф за завдану шкоду педагогові буде становити до 10 200 гривень. Якщо знущання над педагогом відбуватимуться з боку групи осіб чи повторно протягом року, то з кривдників стягуватимуть адміністративний штраф у розмірі до 20 400 гривень.

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора