21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Живи, народу вiльне слово,

Над прахом царських корогов,

Цвiти над нами веселково,

Як мир, як щастя, як любов!

М. Рильський

Мова – це унікальна культурна спадщина, свідомість, єдність, скарбниця народного духу кожної окремої національності на планеті. Сьогодні відзначається Міжнародний день рідної мови.

Головна мета цього дня - підтримати самобутність та важливість кожної мови,  пропагувати мовне та культурне різноманіття. Долучилась до святкувань і вся шкільна родина Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 під гаслом «Цінуй мову!».  Було проведено низку тематичних заходів. Шанувальники рідного слова взяли участь у шкільному флешмобі «Вона свята…», учні 5-7 класів  - у вікторині «Рідна мова – серця мого подих». Найменші учасники свята малювали стіннівки, переглядали презентації, відгадували ребуси та мовні загадки, підготовлені членами учнівського самоврядування. З учнями 8-9 класів проведено тематичні тренінги «Говорімо, пишімо, спілкуймось українською» (вч. Обручар А.Д., Полякова Л.М., Матей М.І., Заяць Н,О.). Конкурс на кращий твір-роздум «О рідне слово, хто без тебе я…» серед учнів 9-10 кл. засвідчив, що берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.

У дискусії про мову та причини говорити нею сьогодні взяли участь учні 10 класу закладу. На полеміку наштовхнули відеоматеріали, коментарі та роздуми Оксани Забужко - української письменниці, поетеси, есеїстки.

«Мова, за якою, що б там не було, - майбутнє. Не бійтесь говорити українською! Думайте про майбутнє", - закликає Оксана Забужко.